Potencjał tkwiący w olejkach eterycznych

Potencjał tkwiący w olejkach eterycznych

To, co medycyna Wschodu wypracowała już bardzo dawno, Europejczycy odkryli dość niedawno. Chodzi tutaj o praktykę taką jak aromaterapia, czyli coś pomiędzy medycyną naturalną a zielarstwem. Nie jest tajemnicą, że bardzo wiele roślin, kwiatów czy ziół posiada dużo dobrych właściwości. Dlatego też wykorzystuje się je poprzez wydobywanie z nich to, co najlepsze – czyli ekstraktów. Tak właśnie powstają olejki eteryczne, na których opiera się aromaterapia.

Czytaj dalej

Co dobrego przynoszą zapachy?

Co dobrego przynoszą zapachy?

Jeśli chodzi o zapachy to nie powinniśmy ograniczać się tylko do tego, że sprawiają one, że ładnie pachniemy, bo możemy używać ich do kremów, perfum czy dezodorantów. Okazuje się, że znaczenie olejków eterycznych, które przede wszystkim wykorzystywane są do tworzenia znanych nam zapachów, jest o wiele ważniejsze.

Wykorzystywane są one w terapii znanej nam jako aromaterapia, które to pojęcie wytłumaczyć można jako leczenie aromatem. Ta prosta definicja nie będzie daleka od prawdy.

Czytaj dalej

Otwórzmy się na zapachy!

Otwórzmy się na zapachy!

Warto odkryć swój zmysł węchu i zobaczyć, jak bardzo może on być dla nas przydatny, bowiem pomaga nam zwalczyć niektóre choroby. Jak to możliwe? Otóż, dzięki sposobowi leczenia takiemu jak aromaterapia, możemy do naszego organizmu wprowadzać olejki eteryczne, które mają wspaniałe właściwości.

Przede wszystkim kojące, a także antyseptyczne. Te drugie sprawiają, że aromaterapia może być doskonałym uzupełnieniem zwykłej, zaleconej przez lekarza terapii

Czytaj dalej

Kojąca moc zapachów?

Kojąca moc zapachów?

Termin aromaterapia i wszystko, co się z nim wiąże, powstał we Francji. Pochodzący stamtąd chemik Rene-Maurice Gatefosse, który na co dzień zajmował się badaniem olejków eterycznych opisał ich właściwości w książce zatytułowanej „Aromaterapia”. Dzięki temu, świat dowiedział się o wspaniałych właściwościach olejków eterycznych i zapachów w ogóle.

Augumentin opinie Czytaj dalej