Zapachy, które leczą

Czy można leczyć zapachem? Czy można dzięki zapachom czuć się lepiej? Jeśli byliście kiedyś przeziębieni i nic nie pomagało, a nagle mama lub babcia zaproponowały inhalacje, czyli wdychanie ziół i okazało się, że to Wam pomogło, odetkało nos i sprawiło, że znów zaczęliście lepiej oddychać, to oznacza, że działa na was aromaterapia.

Bowiem takie inhalacje to nic innego, jak aromaterapia właśnie. Polega ona na tym, że wykorzystuje się właściwości lecznicze olejków eterycznych zawartych w niektórych roślinach. Coś takiego, jak aromaterapia było bardzo popularne dawno temu w medycynie wschodniej i to właśnie ze Wschodu przywędrowało do Europy.

Oczywiście aromaterapia ma swoich przeciwników, ale większość traktuje ją jako nieszkodliwy dodatek do tradycyjnej medycyny. Możemy dzięki zapachom poczuć się lepiej, zrelaksować, a to co ma związek z naszym lepszym samopoczuciem przekłada się także na nasz lepszy stan zdrowia, bowiem we wschodniej medycynie te dwa czynniki idą w parze. Warto więc spróbować aromaterapii. Z pewnością nam ona nie zaszkodzi, a może okazać się bardzo przyjemną kuracją.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *