Terapia zapachami

Czy to możliwe, żeby wykorzystywać zapachowe właściwości niektórych roślin do leczenia? Otóż tak. A metodą, w której się to robi jest aromaterapia. Została ona opisana przez pewnego francuskiego chemika, który zajmował się badaniem olejków eterycznych. Takie olejki zawierają różne rośliny. Okazuje się, że mają one naprawdę dobre działanie. Obecnie aromaterapia jest postrzegana jako coś między medycyną naturalną a zielarstwem.

Są tacy, którzy uważają, że aromaterapia nie działa, że to szarlataństwo i jedynym słusznym sposobem na pozbycie się chorób jest kuracja antybiotykiem. Zaś ci, których aromaterapia przekonuje uważają, że może być ona wręcz alternatywą do antybiotyków.

pomocy w walce z chorobą może okazać się Glucardiamid jako lek o wysokiej jakości

Można znaleźć złoty środek i posiłkować się aromaterapią nie wtedy, gdy jesteśmy naprawdę chorzy, ale gdy jesteśmy przemęczeni i potrzebujemy relaksu. Kąpiele z użyciem olejków eterycznych, a także masaże czy kompresy sprawią, że nie tylko nasza skóra będzie wyglądała lepiej, będzie odpowiednio nawilżona i będzie pięknie pachnieć, ale poczujemy się lepiej także psychicznie. Bowiem aromaterapia – podobnie jak inne nauki Wschodu, z których ona mocno czerpie – traktują organizm człowieka, jak twór holistyczny. Więc nasza fizyczność ma duży związek z psychiką, a więc zrelaksowane ciało w dobrej kondycji to także wypoczęty umysł. A więc aromaterapia z pewnością nam nie zaszkodzi.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *