Zapachy, które leczą

Zapachy, które leczą

Czy można leczyć zapachem? Czy można dzięki zapachom czuć się lepiej? Jeśli byliście kiedyś przeziębieni i nic nie pomagało, a nagle mama lub babcia zaproponowały inhalacje, czyli wdychanie ziół i okazało się, że to Wam pomogło, odetkało nos i sprawiło, że znów zaczęliście lepiej oddychać, to oznacza, że działa na was aromaterapia.

duac informacja dla pacjentów Wyprzedź meningokoki - serwis dedykowany chorobie meningokokowej Czytaj dalej

1. Leczenie zapachem?

1. Leczenie zapachem?

Czy możliwe jest leczenie zapachem? Czy dzięki aromatom możemy być zdrowsi, bardziej zrelaksowani, wypoczęci? Oczywiście, że tak. Dziedziną, która się tym zajmuje jest aromaterapia, która w zachodnim świecie jest z roku na rok coraz bardziej popularna.

Czytaj dalej

Czy zapachy pomagają?

Czy zapachy pomagają?

Choć zapachy wykorzystywane w kosmetyce mają swoje zastosowanie w codziennym życiu, to mogą być one stosowane także profesjonalnie, w medycynie. Owszem, np. w sytuacjach stresowych, zapachy pomagają nam przetrwać codzienne wyzwania, ale co z bardziej zaawansowanymi właściwościami zapachów?

Okazuje się, że człowiekowi na pomoc może przyjść aromaterapia, czyli sposób leczenia, do którego wykorzystuje się zapachowe właściwości ziół i innych roślin. Wyciągi z

Czytaj dalej