Potencjał tkwiący w olejkach eterycznych

Potencjał tkwiący w olejkach eterycznych

To, co medycyna Wschodu wypracowała już bardzo dawno, Europejczycy odkryli dość niedawno. Chodzi tutaj o praktykę taką jak aromaterapia, czyli coś pomiędzy medycyną naturalną a zielarstwem. Nie jest tajemnicą, że bardzo wiele roślin, kwiatów czy ziół posiada dużo dobrych właściwości. Dlatego też wykorzystuje się je poprzez wydobywanie z nich to, co najlepsze – czyli ekstraktów. Tak właśnie powstają olejki eteryczne, na których opiera się aromaterapia.

Należy zwrócić uwagę na to, że olejki eteryczne mają właściwości antyseptyczne dlatego aromaterapia może stać się nawet alternatywą dla leczenia antybiotykami. Oczywiście nie wtedy kiedy jest to już poważne schorzenie, ale na wstępnym etapie lub gdy jesteśmy tylko przeziębieni warto spróbować tego, a nie od razu zażywać mocnych antybiotyków. Z pewnością będzie nam lepiej. Jako dzieci pewnie często byliśmy poddawani tak zwanym inhalacjom, z mięty czy szałwii. To właśnie było nic innego, jak aromaterapia. Bowiem inhalowanie tych olejków, czyli wchłanianie ich przez drogi oddechowe jest jedną z metod aromaterapii. Kolejną jest wchłanianie ich przez skórę, czyli za pomocą kąpieli, masaży lub kompresów.

Aromaterapia niejedno ma oblicze, a ilość roślin, które są do niej wykorzystywane także jest duża. Warto się więc o niej czegoś więcej dowiedzieć, bo z pewnością jest to rozwiązanie, które nam nie zaszkodzi.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *