Otwórzmy się na zapachy!

Warto odkryć swój zmysł węchu i zobaczyć, jak bardzo może on być dla nas przydatny, bowiem pomaga nam zwalczyć niektóre choroby. Jak to możliwe? Otóż, dzięki sposobowi leczenia takiemu jak aromaterapia, możemy do naszego organizmu wprowadzać olejki eteryczne, które mają wspaniałe właściwości.

Przede wszystkim kojące, a także antyseptyczne. Te drugie sprawiają, że aromaterapia może być doskonałym uzupełnieniem zwykłej, zaleconej przez lekarza terapii antybiotykowej.

Tak, to niesamowite, jak olejki eteryczne z różnych roślin mogą nam pomagać. Zapewne niejeden z nas próbował inhalacji, które miały na celu przeczyszczenie naszego układu oddechowego. To nic innego, jak aromaterapia właśnie. Wystarczy, że sobie przypomnimy, jak przyjemnie się człowiek czuje po takim zabiegu inhalacyjnym. Mamy wrażenie,  że znów mamy czym oddychać, a przy okazji czujemy, jakby oddychała także nasza skóra. Pory się odtykają, czujemy się przeczyszczeni. To wspaniałe uczucie.

Podobnie zresztą, jak kąpiel z użyciem olejków eterycznych. A więc aromaterapia jest nie tylko dość skuteczna, ale i bardzo przyjemna. Ma więc co najmniej dwie zalety.
Powinniśmy więc otworzyć się na zapachy. Poczytać trochę o tym skąd się wzięła aromaterapia, jak działa i dlaczego jest taka przyjemna. Wtedy będziemy mogli stosować ją zupełnie świadomie.

czy znacie dobre leki na astmę

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *