Czy zapachy pomagają?

Choć zapachy wykorzystywane w kosmetyce mają swoje zastosowanie w codziennym życiu, to mogą być one stosowane także profesjonalnie, w medycynie. Owszem, np. w sytuacjach stresowych, zapachy pomagają nam przetrwać codzienne wyzwania, ale co z bardziej zaawansowanymi właściwościami zapachów?

Okazuje się, że człowiekowi na pomoc może przyjść aromaterapia, czyli sposób leczenia, do którego wykorzystuje się zapachowe właściwości ziół i innych roślin. Wyciągi z nich, z których robi się olejki eteryczne, to właśnie substancje czynne, na których opiera się aromaterapia. Jest ona znana od wielu tysięcy lat i nie Europejczycy ją wymyślili, ale to oni nadali jej nazwę, ugruntowali jej status i z pewnością to oni najczęściej jej teraz używają.

Ważne jednak, żeby aromaterapia, jeśli ma działać, być skuteczna i nie szkodzić, musi opierać się na naturalnych, a nie syntetycznych olejkach zapachowych. Tych drugich nie możemy raczej stosować na skórę a ta drogą także aromaterapia jest stosowana. A więc warto wiedzieć, co kupujemy i czego używamy do inhalacji, masaży czy kąpieli oraz czym skraplamy swoje najbliższe otoczenie.

Bardzo ważnym aspektem, jaki posiada aromaterapia, jest to, że pobudza ona węch, o którym zdaje się nasze społeczeństwo zapomniało, eksponując inne zmysły. Okazuje się, że on także może nam pomagać zwalczać choroby i sprawiać, że poczujemy się lepiej.

Daraprim 25 warto kupić dla swoich potrzeb pastę ProSzkliwo dla dzieci aby była ona przeznaczona szczególnie dla dzieci

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *