Człowiek i zapachy

Każdy z nas lubi, jak w naszym otoczeniu ładnie pachnie. Nie ma co ukrywać, zapachy to ważna część naszego życia. Lubimy pachnące kwiaty, zioła i różne mieszanki, które tworzą przepiękne zapachowe nuty.

Dlatego nie jest dziwne, że pojawiły się takie trendy, które wykorzystują kojące właściwości zapachów, a w zasadzie olejków eterycznych zawartych w różnych ziołach i kwiatach. Zwane jest to aromaterapią i jest to termin, który oficjalnie narodził się we Francji. Oczywiście nie jest on wymyślony przez Europejczyków, bo właściwości zapachowe niektórych substancji używano już bardzo dawno i to w innych niż zachodnia kulturach. Jednakże to właśnie w naszej cywilizacji aromaterapia jest taka popularna.

Kojące właściwości zapachów wykorzystujemy nawet nie zdając sobie sprawy, że to aromaterapia. Przykład? Pewnie niejeden lub niejedna z nas, kiedy miał lub miała zatkany nos robiła sobie inhalacje z zapachowych olejków aloesu, mięty czy innych ziół. To właśnie jest aromaterapia – zapach, który wdychamy, aby złagodzić naszą chorobę i przeczyścić drogi oddechowe.

Okazuje się, że te „babcine” metody są nadal skuteczne i wykorzystujemy je przy różnych okazjach, a więc nie powinniśmy ich absolutnie ignorować, a raczej otworzyć się na kojące działanie zapachów.

krem Betnovate cechuje się dużą wilgotnością

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *