Co dobrego przynoszą zapachy?

Jeśli chodzi o zapachy to nie powinniśmy ograniczać się tylko do tego, że sprawiają one, że ładnie pachniemy, bo możemy używać ich do kremów, perfum czy dezodorantów. Okazuje się, że znaczenie olejków eterycznych, które przede wszystkim wykorzystywane są do tworzenia znanych nam zapachów, jest o wiele ważniejsze.

Wykorzystywane są one w terapii znanej nam jako aromaterapia, które to pojęcie wytłumaczyć można jako leczenie aromatem. Ta prosta definicja nie będzie daleka od prawdy. Okazuje się bowiem, że aromaterapia stosowana już była trzy wieki przed naszą erą przez Sumerów, którzy zauważyli, że między innymi tymianek i mięta są dobre dla zdrowia.

Obecnie eksploatuje się zapachy głównie w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. Okazuje się, że kuracja zapachami, czyli aromaterapia, może być dobrym uzupełnieniem kuracji antybiotykowej. A więc nie powinniśmy wyśmiewać się z tych, którzy robią sobie inhalacje czy też masaże z użyciem wonnych olejków, albo kąpią się w wannie, gdzie taki olejek jest rozpuszczony.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na antyseptyczne właściwości olejków eterycznych, na których opiera się aromaterapia. Dlatego nie powinno się ich ignorować. Jednakże warto traktować to jako dodatek, a nie podstawę leczenia.
No, a poza tym, ładne zapachy z pewnością uprzyjemniają nam codzienną egzystencję.

http://www.gsk.com.pl/produkty/buderhin.html Wietrzna ospa przebieg, okres inkubacji oraz powikłania

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *