Terapia zapachami

Terapia zapachami

Czy to możliwe, żeby wykorzystywać zapachowe właściwości niektórych roślin do leczenia? Otóż tak. A metodą, w której się to robi jest aromaterapia. Została ona opisana przez pewnego francuskiego chemika, który zajmował się badaniem olejków eterycznych. Takie olejki zawierają różne rośliny. Okazuje się, że mają one naprawdę dobre działanie. Obecnie aromaterapia jest postrzegana jako coś między medycyną naturalną a zielarstwem.

Czytaj dalej

Co dobrego przynoszą zapachy?

Co dobrego przynoszą zapachy?

Jeśli chodzi o zapachy to nie powinniśmy ograniczać się tylko do tego, że sprawiają one, że ładnie pachniemy, bo możemy używać ich do kremów, perfum czy dezodorantów. Okazuje się, że znaczenie olejków eterycznych, które przede wszystkim wykorzystywane są do tworzenia znanych nam zapachów, jest o wiele ważniejsze.

Wykorzystywane są one w terapii znanej nam jako aromaterapia, które to pojęcie wytłumaczyć można jako leczenie aromatem. Ta prosta definicja nie będzie daleka od prawdy.

Czytaj dalej

Czy zapachy pomagają?

Czy zapachy pomagają?

Choć zapachy wykorzystywane w kosmetyce mają swoje zastosowanie w codziennym życiu, to mogą być one stosowane także profesjonalnie, w medycynie. Owszem, np. w sytuacjach stresowych, zapachy pomagają nam przetrwać codzienne wyzwania, ale co z bardziej zaawansowanymi właściwościami zapachów?

Okazuje się, że człowiekowi na pomoc może przyjść aromaterapia, czyli sposób leczenia, do którego wykorzystuje się zapachowe właściwości ziół i innych roślin. Wyciągi z

Czytaj dalej

Otwórzmy się na zapachy!

Otwórzmy się na zapachy!

Warto odkryć swój zmysł węchu i zobaczyć, jak bardzo może on być dla nas przydatny, bowiem pomaga nam zwalczyć niektóre choroby. Jak to możliwe? Otóż, dzięki sposobowi leczenia takiemu jak aromaterapia, możemy do naszego organizmu wprowadzać olejki eteryczne, które mają wspaniałe właściwości.

Przede wszystkim kojące, a także antyseptyczne. Te drugie sprawiają, że aromaterapia może być doskonałym uzupełnieniem zwykłej, zaleconej przez lekarza terapii

Czytaj dalej

Człowiek i zapachy

Człowiek i zapachy

Każdy z nas lubi, jak w naszym otoczeniu ładnie pachnie. Nie ma co ukrywać, zapachy to ważna część naszego życia. Lubimy pachnące kwiaty, zioła i różne mieszanki, które tworzą przepiękne zapachowe nuty.

Dlatego nie jest dziwne, że pojawiły się takie trendy, które wykorzystują kojące właściwości zapachów, a w zasadzie olejków eterycznych zawartych w różnych ziołach i

Sensodyne Ultraszybka Ulga bardzo groźna jest inwazyjna choroba meningokokowa w każdym stadium Czytaj dalej

Kojąca moc zapachów?

Kojąca moc zapachów?

Termin aromaterapia i wszystko, co się z nim wiąże, powstał we Francji. Pochodzący stamtąd chemik Rene-Maurice Gatefosse, który na co dzień zajmował się badaniem olejków eterycznych opisał ich właściwości w książce zatytułowanej „Aromaterapia”. Dzięki temu, świat dowiedział się o wspaniałych właściwościach olejków eterycznych i zapachów w ogóle.

Czytaj dalej