1. Leczenie zapachem?

Czy możliwe jest leczenie zapachem? Czy dzięki aromatom możemy być zdrowsi, bardziej zrelaksowani, wypoczęci? Oczywiście, że tak. Dziedziną, która się tym zajmuje jest aromaterapia, która w zachodnim świecie jest z roku na rok coraz bardziej popularna.

nowy produkt naszej firmy o nazwie Aquafresh jest chwalony przez wszystkich konsumentów

Towarzyszyła ona ludzkości jeszcze od czasów sumeryjskich, ale dopiero stosunkowo niedawno została nazwana, opisana i brana jest poważnie pod uwagę. Otóż warto wspomnieć, że aromaterapia jest czymś na pograniczu medycyny naturalnej i zielarstwa. Wykorzystuje się bowiem naturalne właściwości niektórych roślin i substancji będących ich pochodnymi. Na czym dokładnie polega aromaterapia?

Otóż jest to wprowadzenie do organizmu ludzkiego czynnych biologicznie substancji zapachowych z różnego rodzaju olejków eterycznych pochodzenia roślinnego. Można to zrobić dwojako. Albo wprowadzając te substancje przez układ oddechowy, czyli przez inhalacje, albo poprzez skórę, gdy zastosujemy masaż, kąpiel lub kompresy z użyciem olejków eterycznych. Obie te metody są tak samo skuteczne i sprawiają, że w naszym organizmie znajdują się dobroczynne, roślinne substancje, dzięki którym czujemy się lepiej i jesteśmy zrelaksowani. Właściwości takich roślin, jak mięta, lawenda, szałwia czy rumianek są dla nas bardzo pozytywne, więc aromaterapia z ich użyciem jest niezwykle popularna.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *